Sol Reklam
  • DEV GÜNCELLEME 10 - 17 HAZİRANDA!
    Forumumuz 10 - 17 haziran arasında büyük değişikliğe gidecek, ilk işimiz ise hali hazırda bitirilmiş olan sunucular sayfasını yayınlayacağız. Votifier ve NuVotifier destekli oy sıralaması olan bir sayfa ve dahası sunucunuz için kullanıma sunulacak. Satıcılar ve hostingler için güzel bir sayfa ve kaynaklar kısmında satıcılara özel; otomatik oluşturulan test sunucusu gibi bir çok özellik eklemeyi düşünmekteyiz. Mevcut temayıda güncellemek istiyoruz. Minecraft oyununda gibi hissiyat verebilecek bir şey ortaya çıkaracağız. Yazım denetimi eklentiside yapacağız.

Degreda Survival (ateş, beşir, deniz) artık nasıl hitap etmek isterseniz :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Apcu

Dönüştürücü Köylü Yaratıcısı!
banner
Elmaslar
16
Zümrüt
160
Minecraft
Apcu
Discord apcu
Şikayeti Olan Kişi
Apcu
Şikayetçi Olunan
Ateş
Konu
Dolandırıcılık
Herkese selam m-tr halkı ben Apcu! Bu benim forumdaki ikinci konum. Konu boyunca tahminimce bir sürü yazım yanlışı vb. şeyler olabilir lütfen aldırış etmemeye çalışın :). Bugün sizlere Degreda adındaki sunucu hakkında bazı bilgiler vereceğim.

Nedir bu Degreda sunucusu?
Degreda uzun süredir piyasada bulunan çok kez açılıp 2 hafta açık kaldıktan sonra geri kapanan bir Survival sunucudur. Kurucusunun gerçek ismi Beşir Doğandır ve 21 yaşındadır. Ama bu arkadaşımız hiçbir zaman gerçek ismini kullanmamakta. Genellikle ''Ateş'' ''Deniz'' gibi takma adlar kullanıyor.

Bu arkadaşı neden bize anlatıyorsun?
Evet asıl konumuza gelelim, neden bu arkadaşı bugün sizlere anlatıyorum? Bu arkadaş Minecraft kitlesindeki insanlara büyük vaatler sunup, onların vaktini çalıp, onlardan para koparmaya çalışıyor. Bunların kanıtları tabii ki de elimde var aşağıya görselleri ekliyorum.

Evet burada onun *****'deki ortak arama konusunu görüyorum ve ona ulaşıyorum. Kendisinin maddi durumunun çok iyi olduğunu, çok yüksek hisselerinin olduğu bir firmadan ayrıldığını dile getiriyor. Bankasında bloke bulunduğu için de özel Discord Botu yaptırmak için ortak alacağı kişiden 150TL gibi bir ücret talep ediyor. Ben tabii ki de para vs. atmadım.

Burada param olmasına rağmen güvenemediğim için bütçem yok dedim. Sonrasında eskiden de farklı sunucularda yetkililik deneyimim olduğu için beni Genel Sorumlu olarak alabileceğini söyledi. Benden para çıkmıyordu, ben zaten Minecraft ile ilgilenmeyi seviyordum. Kabul etmemem için hiçbir sebep yoktu ben de kabul ettim.

Ee tamam? Sen yetkili olmuşsun sonra noldu olay ne?
Evet şimdi asıl olaylara başlayabiliriz. Bu arkadaş bana LeaderOS, Minexon, Sofixa, ArkatDev, Firedia gibi ürünlerinin olduğunu söyledi. Bana VDS bilgilerini attı ve Survival Paketini incelememi söyledi. VDS'e giriş yaptım, sunucuyu başlattım. Her yerde Firedia yazıları karşıma çıktı :). Hazır paketle nasıl büyümeyi düşündüğünü sordum ama maalesef yanıt alamadım :). Benden Firedia yazılarını Degreda olarak düzenlememi istedi. Ben de zaten önceden de söylediğim gibi ilgilenmeyi sevdiğim için kabul ettim. NPC, hologram, tab, scoreboard gibi her şeyi düzenledim. Sonrasında sıra siteye gelmişti. LeaderOS'u kurmaya çalıştı ama maalesef kuramadı bu arkadaş :). Siteyi de ben hallettim. Sunucu içerisinde wg atılması gerekiyordu, kendi işlerim olduğu için bunu onun yapmasını söyledim ama maalesef bu arkadaş wg atmasını dahi bilmiyordu. Sonrasında her şey halloldu sunucu açıldı. Açılıştan 3 gün sonra başka bir sunucu ile ortaklık yaptığını ve onun paketine geçiş yapacağımızı söyledi. E ben o kadar emek verdim? Ohoo kimin umrunda onlar :). Aynı şekilde o ortaklık kurduğu sunucunun sahibine de bana verdiği gibi büyük vaatler verip kandırmış. Yeni pakete geçildi, sunucu tekrardan aktif edildi ama Beşir Bey hiçbir sözünde durmadı. 250K para reklama ayıracağını söylemişti ama kendisine bilgisayar alabilecek bile parası yoktu. Her zaman internet kafeye gidip bizim ile o şekilde iletişime geçiyordu. Vay be. Çok iyi ama değil mi. Büyük bir firmadan ayrılıyorsun sadece reklama 250K para ayırabiliyorsun ama 1 tane bilgisayar almaya paran yok :). Sunucuya reklam yapılmadığı için oyuncu gelmedi doğal olarak da para kazanamadı. Cenazem olduğu için 1 haftalığına bilgisayara bakamıyordum. Bir gün bir de ne göreyim yetkim gitmiş :). Beşir Beye yetkimin neden gittiğini sorduğumda aktif olmadığım için gittiğini söyledi. Sunucuda en çok emek veren kişi bendim ama cenazem olduğu için ve doğal olarak aktif olamadığım için yetkimi almış. Arkadaşın Minecraft ile ilgili en ufak bir bilgisi bile bulunmuyor. Hiç bir şeyi yapamıyordu. Sunucunun başlatma bat dosyasının bile ne olduğunu bilmiyordu diyeyim siz anlayın. Sonrasında tabii sunucu para kazanmadı bizden de para koparamadı sunucuyu kapattı, Discord ismini ''komple saldı'' yaptı.

Sonuç

4 gün önce tekrardan yetkili aradığına dair bir mesaj atmış sunucularda. Sizlerden ricam bu arkadaşa kanmayın. Benim Minecraft Sunucuları hakkında pek bir bilgim yoktu. Yani en basitinden LuckPermsi kullanmayı bile bilmiyordum bu arkadaş sayesinde çoğu eklentinin kullanımını vs. öğrendim, kendimi geliştirdim, herhangi bir para kaybım da olmadı. Sakın kimseye bu şekilde kanıp da paranızı çöp etmeyin. Hepinize iyi günler, iyi forumlar dilerim.

squid2dev

squidd2dev
banner
Elmaslar
5
Zümrüt
43
Minecraft
MrrSquidd
Discord squidd2dev
instagramdan takipçi satıyordu sanırım magefx magefx biliyor

squid2dev

squidd2dev
banner
Elmaslar
5
Zümrüt
43
Minecraft
MrrSquidd
Discord squidd2dev
Ayrıca Ateş,Deniz,Beşir bey konuya açıklamanız arz edilir

WhiteEffect

Time never comes again.
Yönetici
banner
Elmaslar
48
Zümrüt
2,147,452,610
Web sitesi
www.minenix.com
Minecraft
WhiteEffect
Discord whiteeffect
Konu sahibinin isteği doğrultusunda kara liste konusu "çözümlendi" olarak işaretlenmiştir.​

Tüm sayfalar yüklendi.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sohbet Baloncuğu

Sohbet
Kuralalr Yardım Kullanıcılar
  • Şu an sohbet eden bulunmuyor.
    Görüntüleyenler (Toplam: 0, Kullanıcılar: 0, Misafirler: 0)
    Konu Hakkında
    Merhaba, tarihinde Ticari Sorunlar forumunda Apcu tarafından oluşturulan Degreda Survival (ateş, beşir, deniz) artık nasıl hitap etmek isterseniz :) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 413 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 elmas almıştır...
    Forum Adı
    Ticari Sorunlar
    Konu Başlığı
    Degreda Survival (ateş, beşir, deniz) artık nasıl hitap etmek isterseniz :)
    BAŞLATAN
    AÇILMA
    Cevaplar
    Görüntüleme
    İlk Mesaj Elmasları
    Son Mesaj Yazan

Forum istatistikleri

Konular
    200
    Kullanıcılar
    508
    Son üye
    brius

Minecraft oyunu ve daha fazlasıyla içeriklere daha kolayca ulaşmanızı sağlayan bir platformdur.

kolları altında barınmaktadır.
    DMCA compliant image
      Tüm hakları saklıdır. © 2024